Szumowski Gate wciąż trwa

Reklamy

– Nazwisko nowego kandydata na ministra zdrowia poznamy w tym tygodniu – powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Pytany o rekonstrukcję rządu mówił, że nie tęskni za Jarosławem Gowinem, lecz ten “ma wielką ochotę na powrót do rządu”.

Terlecki stwierdził, że odejście “tak dobrego ministra” jak Szumowski to “poważny problem”. Zdradził również, że jeden z planów rekonstrukcji rządu zakłada “odchudzenie” go do 12-13 ministerstw. – Jeżeli rząd zostanie odchudzony, to z pewnością nie będzie możliwe ofiarowanie koalicjantom dwóch resortów. Nierealne jest, żeby Porozumienie Gowina dostało trzeci resort – powiedział.

Poinformował jednak, że znane jest już nazwisko kandydata, który zastąpi Szumowskiego. Ma zostać ogłoszone w tym tygodniu. – Wszystko jest gotowe na zmianę. Szumowski zostawił resort w znakomitym stanie – skomentował Terlecki.

Dziennikarz TVN24 zwrócił uwagę na śledztwo prokuratury ws. zakupu przez ministerstwo zdrowia respiratorów. Terlecki powiedział, że “to wszystko jest niepoważne”. – Nic z tego nie będzie, to się rozejdzie i cały hałas wokół rzekomej “afery Szumowskiego” ucichnie – stwierdził. Dodał, że jednym z powodów odejścia Szumowskiego była jego sytuacja rodzinna.

Źródło: onet.pl, TVN24

Poprzedni artykułPolska za PiS importuje coraz więcej prądu. To wina Morawieckiego, Dudy i Kaczyńskiego!
Następny artykułPolacy chcą handlu cały tydzień. Kaczyński ma problem