Ziobro komentuje zakup maseczek

Reklamy

– Na ten moment nie widzę żadnych powodów, by minister Łukasz Szumowski miał się bać odpowiedzialności. Oczywiście śledztwo jest w toku – powiedział w poniedziałek Ziobro. Odniósł się w ten sposób do postępowania m.in. dotyczącego zakupu maseczek ochronnych.

– Podobny problem z maseczkami ma rząd Wielkiej Brytanii, Komisja Europejska, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka i wiele innych podmiotów, które kupiły maseczki działając w pośpiechu, dla ratowania ludzkiego życia, w pewnych emocjach, i nie dopełniły być może pewnych procedur, które standardowo by dopełniły i okazuje się, że kupiły maseczki, które nie odpowiadały certyfikatom – mówił Ziobro.

“Gazeta Wyborcza” napisała w maju, że resort zdrowia kupił za 5 mln zł maseczki ochronne od znajomego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, instruktora narciarskiego Łukasza G. W transakcji pośredniczył też brat ministra Marcin Szumowski. Jak się później okazało, maseczki nie spełniały wymaganych norm, a resort zażądał od Łukasza G. zwrotu pieniędzy. Minister zdrowia potwierdził wtedy, że maseczki, o których napisała gazeta, nie spełniają norm i że w związku z tym zażądano “wymiany towaru na adekwatny”. W związku z odmową MZ złożyło zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie. Śledztwo prowadzi warszawska prokuratura.

Źródło: onet.pl, Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułPiS zaciąga gigantyczny dług, który będą musieli spłacić Polacy. A jeszcze trzy lata temu Morawiecki mówił, że Polska nie potrzebuje kredytów
Następny artykułChaos w szkołach. Broniarz: “może być 26 tysięcy zasad funkcjonowania szkół, bo tyle ich mamy”