TVP rusza na ratunek gejom z PiS. „LGBT atakuje homoseksualistów”

Stało się coś zgoła nieoczekiwanego. Kiedy pojawiły się informacje o homoseksualnych skłonnościach niektórych wpływowych polityków obozu Zjednoczonej Prawicy, mniejszości seksualne zaczęły być bronione… na antenie TVP Info.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Nigdy w Polsce nie było – poza komunistyczną akcją „Hiacynt” – systematycznego prześladowania osób homoseksualnych – stwierdził w TVP Info bloger Waldemar Krysiak, który deklaruje się jako gej. Zaznaczył, że obecnie jednostkowe przypadki przemocy wobec gejów czy lesbijek „są wykorzystywane do tego, by napędzać tę narrację o tym, że potrzebna jest rewolucja” – pisze portal TVP Info.

Jego zdaniem „Ta przemoc wobec osób się zdarza, sam byłem tego ofiarą w szkole, ale musimy patrzeć na statystyki. Polska nie jest krajem niebezpiecznym”.

– Jednak one są używane do tworzenia narracji, że Polska jest systematycznie prześladującym gejów i lesbijki krajem. Później na podstawie wyhodowanego strachu tworzy się atmosferę wrogości, że trzeba się bronić – stwierdził Krysiak na antenie rządowej telewizji.