04 grudnia 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSSzef propagandzistów TVP.info twierdził, że ma wyższe wykształcenie. Uniwersytet Wyszyńskiego: Praca dyplomowa...

Szef propagandzistów TVP.info twierdził, że ma wyższe wykształcenie. Uniwersytet Wyszyńskiego: Praca dyplomowa Pereiry nie istnieje

Dyktatura ciemniaków

Szef portalu TVP.info Samuel Pereira przedstawiał się jako absolwent historii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW). Pereira nigdy jednak nie ujawnił jaki był tytuł jego pracy dyplomowej. Pytany o nią UKSW wyjaśnił, że Pereira nie tylko nigdy nie obronił pracy licencjackiej lub magisterskiej, ale też nigdy takowej nie oddał.

Reklamy

O tym, że Pereira studiuje na UKSW pierwszy napisał „Newsweek” w 2011 roku. Później informacje o tym, iż jest „absolwentem” podawały inne redakcje. Jednak dziennikarzom nie chciało się sprawdzać, czy szef portalu TVP info faktycznie ukończył studia.

Przed wygraną PiS w 2015 roku Pereira zajmował się prowadzeniem i współprowadzeniem „anonimowych” kont w mediach społecznościowych. Wśród nich promowanym przez PiS i jego zwolenników profilem TVN48 (następnie TV48), które atakowało politycznych przeciwników partii Jarosława Kaczyńskiego.

źródło: Źródło: Newsweek / UKSW

Musisz o tym wiedzieć!