Dyktatura ciemniaków

Szef portalu TVP.info Samuel Pereira przedstawiał się jako absolwent historii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW). Pereira nigdy jednak nie ujawnił jaki był tytuł jego pracy dyplomowej. Pytany o nią UKSW wyjaśnił, że Pereira nie tylko nigdy nie obronił pracy licencjackiej lub magisterskiej, ale też nigdy takowej nie oddał.

O tym, że Pereira studiuje na UKSW pierwszy napisał „Newsweek” w 2011 roku. Później informacje o tym, iż jest „absolwentem” podawały inne redakcje. Jednak dziennikarzom nie chciało się sprawdzać, czy szef portalu TVP info faktycznie ukończył studia.

Reklamy

Przed wygraną PiS w 2015 roku Pereira zajmował się prowadzeniem i współprowadzeniem „anonimowych” kont w mediach społecznościowych. Wśród nich promowanym przez PiS i jego zwolenników profilem TVN48 (następnie TV48), które atakowało politycznych przeciwników partii Jarosława Kaczyńskiego.

źródło: Źródło: Newsweek / UKSW

Poprzedni artykuł„Gazeta Wyborcza” ostro o Ziobrze: Czy prezes jeszcze może zapanować nad potworem, którego sam przywrócił do życia?
Następny artykułMasz chodniczek w przydomowym ogródku? Już wkrótce zapłacisz za to spory podatek!