Wojna o tablice zakończona. Zostały przekazane notarialnie dla ECS

PiS chce zawłaszczyć pamięć historyczną

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Tablice mają cały czas aktualne przesłanie. Wydaje się, że postulaty są anachroniczne. Ale one mówią o godności życia. Czwarty dotyczy niezawisłości sądów. Same tablice są przejawem wolności mediów: złamały medialny monopol władzy. Teraz, żyjemy w czasach, w których mówi się o repolonizacji i dekoncentracji” – mówił Maciej Grzywaczewski w ECS.

W 40. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, zostało zorganizowane wyjazdowe posiedzenie senackiej komisji kultury i środków przekazu, której przewodniczyła senator KO Barbara Zdrojewska. Tematem obrad był los dwóch tablic z sierpnia 1980 roku.

“Mam pełną świadomość, że posiadam prawa własności, tablice są chronione nim oraz prawami autorskimi. Aktem notarialnym przekazaliśmy tablice w posiadanie ECS” – powiedział Maciej Grzywaczewski, który zapisał w sierpniu 1980 roku 21. postulatów wybranych spośród kilkuset nadesłanych do Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego z zakładów na terenie całej Polski.

Źródło: oko.press