Koryto plus tylko dla swoich

Reklamy

„Na razie nie ma żadnej decyzji administracyjnej związanej z tym, ile osób będzie zwalnianych w ministerstwach i urzędach” – powiedziała Jadwiga Emilewicz, wicepremier i minister rozwoju. Jak wskazała, szefowie resortów zostali zobowiązani do przeglądu nadzorowanych urzędów.

Emilewicz pytana, czy czas kryzysu jest dobry na zwolnienia w administracji, wskazała, że szefowie poszczególnych resortów zostali zobowiązani do przeglądu nadzorowanych przez siebie urzędów i instytucji „po to, aby poprawić efektywność działania”.

– Robimy to wszyscy z ogromną ostrożnością, z realną oceną tego, ile osób jest niezbędnych do tego, żeby urzędy pracowały sprawnie – powiedziała. Zastrzegła, że „na razie nie ma żadnej decyzji administracyjnej związanej z tym, jaka pula, ile osób będzie zwalnianych”.

Pytana o zwolnienia w resorcie, którym kieruje, wskazała: „dokonujemy takiego przeglądu i analizy”. Zaznaczyła, że w administracji jest wielu pracowników w wieku emerytalnym. – Będziemy starali się, aby ci, którzy są zabezpieczeni materialnie, a osoby w wieku emerytalnym są zabezpieczone, jeśli mówimy o redukcjach, to dla nich to będzie znacznie mniej dotkliwe czy uciążliwie – oceniła.

Źródło: tvn24.pl, Radio Plus

Poprzedni artykułCzarnek ostro o kolegach z PiS: „Nepotyzm to skandal. Szkodzi naszej misji”
Następny artykułSzwejgiert do Nisztora. „Jako agent CBA celowo mnie zdekonspirowałeś”