W PiS buntują się przeciwko Kaczyńskiemu. Nie chcą rekonstrukcji rządu

Wewnętrzna walka w PiS

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Zarówno Porozumienie, jak i Solidarna Polska mają swoje konkretne plany na rekonstrukcję rządu. Ale opór wobec zmian może być największy w samym PiS.

Solidarna Polska i Porozumienie Jarosława Gowina szykują się do negocjacji rządowych. Będą trudne, bo dotyczą bardzo szerokiego zakresu spraw. Od personaliów po ustalenie wspólnej agendy na najbliższe miesiące i lata.

Pod względem politycznym w PiS nastąpiło zwarcie szeregów wobec działań Ziobry (za wyjątkiem kilku osób). Ale jak wynika z rozmów w partii Jarosława Kaczyńskiego – w samym PiS może się pojawić bardzo silny opór przed likwidacją tak dużej liczby ministerstw. Bo to oznacza zmianę wewnętrznego układu sił, osłabienie lub wzmocnienie konkretnych frakcji. To dodatkowa komplikacja dla układania nowego rządu.

Być może zapowiadana rekonstrukcja nie będzie więc wcale tak głęboka, jak obecne deklaracje polityczne o tym, że ministerstw będzie 12 lub 13. Być może pozostanie ich o kilka więcej, np. 15.

Źródło: rp.pl