17 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSKaczyński robi czystki w PiS. Gowin wraca do rządu

Kaczyński robi czystki w PiS. Gowin wraca do rządu

Nowa umowa koalicyjna

Reklamy

Kaczyński z koalicjantami ze Zjednoczonej Prawicy 5 godzin negocjował na Nowogrodzkiej. Jest zgoda na zmniejszenie rządu do 12 ministerstw, a Gowin wraca do rządu.

Kolejne rozmowy w ramach Zjednoczonej Prawicy miały na celu uzgodnienie planu i strategii działania na kolejne 3 lata rządzenia bez presji kolejnych wyborów. W czwartkowy wieczór 3 września 2020 trzej liderzy uzgadniali, kto i jakie ministerstwa ma objąć. Negocjowali też nową umowę koalicyjną wraz z ustawami, które mają być wprowadzane przez najbliższe lata.

„Prezes Kaczyński przekazał nam sygnały, że szykuje zmiany w statucie partii. To efekt refleksji prezesa po wyborach, w których koalicjanci PiS znacząco zwiększyli stan posiadania. To bardzo go zaskoczyło i stwarza problemy, więc postanowił już dziś wdrażać plan, który ma uniemożliwić powtórkę” – twierdzi jeden z byłych liderów PiS na Pomorzu.

Stracić swoje funkcję mają: Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury; Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa; Danuta Dmowska Andrzejuk, minister sportu; Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej oraz Dariusz Piontkowski z MEN.

Źródło: oko.press

Musisz o tym wiedzieć!