Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę żółtych i czerwonych stref

Reklamy

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nową listę powiatów z najwyższym przyrostem zakażeń koronawirusem – dzieląc je na strefy czerwone i żółte. W strefach obowiązują dodatkowe obostrzenia. W strefach żółtych i czerwonych jest obecnie 10 powiatów względem 18 poprzednio. Obostrzenia będą obowiązywać od soboty.

W strefie czerwonej znalazły się trzy powiaty, natomiast w strefie żółtej siedem. 10 powiatów jest na liście zagrożenia dodatkowymi obostrzeniami.

Resort zdrowia okresowo aktualizuje listę powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń w tych regionach. Lista powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej.

W kategorii czerwonej znalazły się: Nowy Sącz, powiat limanowski, powiat pajęczański.

W kategorii żółtej znalazły się: powiat przeworski, powiat łowicki, powiat lipski, powiat kolski, powiat konecki, powiat nowosądecki, powiat kłobucki.

Powiatami zagrożonymi dodatkowymi obostrzeniami są: łańcucki, kościerski, otwocki, Skierniewice, ostrowski, starogardzki, tatrzański, nowotarski, żuromiński i wieluński.

Ze stref żółtej oraz czerwonej zniknął Kraków oraz powiaty: rybnicki, tatrzański, przemyski, żuromiński, kartuski, bartoszycki, nowotarski, wieluński.

Źródło: onet.pl

Poprzedni artykułAfera podkarpacka 2.0. PiS planował atak na prezydenta Przemyśla i na Konfederację
Następny artykułPiS i Solidarna Polska na drugie imię powinni mieć nepotyzm. Żerują na spółkach