20 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieRząd działa na niby. Ministrowie zaplątani w politykę i walkę w układach

Rząd działa na niby. Ministrowie zaplątani w politykę i walkę w układach

Premier walczący z ministrem sprawiedliwości, minister edukacji walczący z posłami PiS w Sejmie, wicepremier uwikłany w sprawy swojej przeszłości, nieustanne bieganie po mediach i atakowanie opozycji, byle by zagłuszyć własne sumienia i grzechy rządzenia. Tak wygląda dzisiaj polska rzeczywistość medialna w wykonaniu PiS. I do tego poranne i wieczorne spotkania w prywatnych mieszkaniach oraz wybranych lokalach by knuć przeciwko przeciwnikom z własnej koalicji. „Zjednoczona” prawica to tak naprawdę jedno wielkie pole bitwy.

Jeśli komuś wydaje się, że głównym zmartwieniem Morawieckiego jest Polska, to się bardzo myli. Jego zmartwieniem jest Zbigniew Ziobro oraz wrogowie z PiS. Powstała bowiem przedziwną koalicja, która walczy ze sobą. Beata Szyło wali w Morawieckiego z grubych armat a przecieki do mediów sugerują ujawnienie potężnego problemu dla premiera w przededniu ogłoszenia nowego rządu. Domek z kart układany przez Kaczyńskiego runie wtedy szybciej niż wszystkim się wydaje. Zapewne chodzi o majątek premiera, ale kto wie, czy nie czekają nas nowe niespodzianki.

Reklamy

Morawiecki kontra Ziobro to tylko jeden problem w PiS. A jest ich znacznie więcej… Znacznie.

Wystarczy popatrzeć na aktywność poszczególnych ministrów i wiceministrów. Wystawy, konferencje, odczyty, Rydzyk, twitter… Wszystko, tylko nie praca.

 

Musisz o tym wiedzieć!