28 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSZiobro awansował hejtera. Teraz będzie on uczył innych sędziów

Ziobro awansował hejtera. Teraz będzie on uczył innych sędziów

Kulisy awansu bohatera afery farmy trolli

Reklamy

Jakub Iwaniec, były bliski współpracownik Łukasza Piebiaka, został decyzją Ziobry delegowany do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Iwaniec w przeszłości zasłynął m.in. tym, że pracując w Ministerstwie Sprawiedliwości brał udział w organizowaniu hejtu na prezesa stowarzyszenia „Iustitia”. Sugerował, że trzeba „ostro do….ć” Krystianowi Markiewiczowi za pomocą paszkwilu.

Jakub Iwaniec to sędzia warszawskiego Sądu Rejonowego, był prawą ręką Łukasza Piebiaka w Ministerstwie Sprawiedliwości. Delegację do MS przerwano mu w trybie pilnym, gdy Onet w sierpniu 2019 r. ujawnił, że Iwaniec był zamieszany w proceder systemowego oczerniania sędziów przeciwnych wdrażanym przez PiS zmianom.

Niedawno Iwaniec wrócił do orzekania w stołecznym Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa. Teraz ma dzielić te obowiązki z pracą w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury (KSSiP). Taka stała delegacja oznacza niemałe, dodatkowe zarobki. Z reguły wynoszą one około jednej trzeciej sędziowskiej pensji, czyli kilka tysięcy złotych.

Źródło: onet.pl

Musisz o tym wiedzieć!