Artur Soboń – człowiek przy korycie

Reklamy

W weekend z PiS-owskich zakątków internetu popłynęły głosy zachwytu pod adresem Artura Sobonia: wiceministra aktywów państwowych. To właśnie jemu Mateusz Morawiecki powierzył ważną misję naprawy polskiego górnictwa. Do jego obowiązków będzie należała m.in. poprawa koordynacji działań w obszarze energetyki i górnictwa węglowego na poziomie struktur rządowych i opiniowanie aktów prawnych dot. tej tematyki. Soboń przejął również dotychczasowe obowiązki pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla.

Jednak rzut oka na karierę Sobonia entuzjazm ten błyskawicznie studzi. Trudne negocjacje będzie bowiem prowadził człowiek, który nie dał rady rozkręcić Mieszkania Plus.

Od 2015 r. Artur Soboń jest posłem na Sejm z okręgu lubelskiego. Pracę parlamentarzysty łączy jednak ze stanowiskiem wiceministra. Jakiego wiceministra? To już zależy od przedziału czasowego, którego dotyczy nasze pytanie. Na początku lutego 2018 r. Soboń został mianowany na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, gdzie odpowiedzialny był za budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo. Po przekształceniu MIiR w Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w listopadzie 2018 wiceminister przeszedł tam na analogiczne stanowisko. Długo jednak w nowym resorcie nie zagrzał miejsca. Już na początku grudnia został bowiem ściągnięty na sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Jeśli chodzi o karierę polityczną nowego pełnomocnika rządu, niektórzy mogą go pamiętać z czasów przedministerialnych: w 2017 r., jeszcze jako szeregowy poseł PiS, „załatwił” odchodzącym pracownikom Państwowych Zakładów Lotniczych Świdnik zwolnienie z połowy podatku od ogromnych odpraw. Już jako wiceminister Soboń zasłynął z kolei pomysłem, aby… single płacili dodatkowy podatek.

Źródło: innpoland.pl

Poprzedni artykułTęczowa flaga znieważyła pomnik Kopernika? Tak uważają policjanci pisowskiej władzy
Następny artykułKoncesjonowani dziennikarze już wkrótce? Nacjonalizacja mediów i zaostrzenie prawa wydawniczego