Prezydent Warszawy postanowił zmierzyć się z propagandą Prawa i Sprawiedliwości, w fałszywym świetle przedstawiającą awarię oczyszczalni ścieków w Warszawie.

– Kiedy PiS uruchomił stronę z licznikiem ścieków, które w ostatnich dniach zmuszeni jesteśmy kierować do Wisły – sugerując, że to strona mojego nowego ruchu – dostałem tysiąc pomysłów, w jaki sposób na to odpowiedzieć. Najmocniejszy z nich zakładał uruchomienie strony, na której pokazalibyśmy licznik ze ściekami, które lały się do Wisły w trakcie kadencji Lecha Kaczyńskiego. Nawet wyliczono mi, ile litrów ścieków wpłynęło do Wisły w tym czasie – napisał Trzaskowski.

Reklamy

– Ale ja nie dam rządzącym tej satysfakcji. Nie wejdę w polityczną walkę na poziomie ścieków. Oni marzą o tym, żeby ściągnąć mnie do tego poziomu i wykończyć doświadczeniem, ale ja wiem, że nie warto kłócić się z głupcem, bo po jakimś czasie ktoś, kto się temu przygląda, czyli nasz wyborca, przestanie dostrzegać między nami różnice – stwierdził prezydent Warszawy we wpisie na Facebooku.

– Chcemy pokazać, że nie jesteśmy skazani na wojnę w stylu, który zaprezentował ostatnio (i prezentuje od dawna) PiS. Polska polityka może być inna. Gdybym w to nie wierzył, właśnie ogłaszałbym start strony z licznikiem ścieków Lecha Kaczyńskiego, a nie start nowego ruchu – zakończył z nadzieją Trzaskowski.

https://www.facebook.com/rafal.trzaskowski/posts/10158285202676091

Poprzedni artykułRafał Ziemkiewicz o politycznych przeciwnikach PiS: To kompletni idioci
Następny artykułMarek Migalski celnie: Lumpeninteligenci ośmielili normalnych lumpów i okazało się, że się skrzyknęli i w wyborach mają większość