Soboń – minister z teczki

Reklamy

„Żadna z państwowych grup energetycznych nie importuje węgla z zagranicy” – mówi Artur Soboń. Wiceminister aktywów państwowych zapewnił o tym w Katowicach. – Dopiero objął to stanowisko, więc nie do końca jest zorientowany. Ewidentnie brak wiedzy – ocenia Rafał Jedwabny, szef związkowych struktur Kopalni KWK Murcki-Staszic.

– Żadna spółka energetyczna czy żadna państwowa grupa energetyczna nie importuje węgla z zagranicy – mówi Soboń, pełnomocnik do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa. Tymczasem spółka PGE Paliwa, która należy do państwa, na stronie internetowej chwali się, że jest „wyłącznym importerem węgla kolumbijskiego do Polski”.

– Ten rząd po raz kolejny co innego robi, a co innego mówi. Rekordowy import węgla do Polski to jest fakt – mówi przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

W 2018 i 2019 roku do Polski trafiał węgiel z Kolumbii, Rosji, Australii, Stanów Zjednoczonych i RPA. Łączna wartość węgla importowanego przez państwowe i prywatne podmioty to 14 miliardów złotych.

Źródło: tvn24.pl

Poprzedni artykułKto złożył zamówienie na Bońka? Tuż przed wyborami szefa PZPN zabrał się za niego cyngiel Sakiewicza
Następny artykułWydawca „Gazety Polskiej” walczy o szefostwo w PZPN. Jego gazeta atakuje obecnego szefa związku Zbigniewa Bońka