25 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSNa nic się zdało poparcie Morawieckiego. Kandydat PiSu zajął ostatnie miejsce

Na nic się zdało poparcie Morawieckiego. Kandydat PiSu zajął ostatnie miejsce

Kandydat Morawieckiego przegrał z kretesem

Reklamy

Jerzy Sołtysiak, do niedawna zachodniopomorski kurator oświaty, chyba nie spodziewał się takiego scenariusza. Podobnie mieszkańcy gminy Widuchowa, w której 6 września odbyły się wybory uzupełniające. Według nieoficjalnych wyników kandydat, który od czerwca rządził gminą z nadania premiera Morawieckiego, zajął ostatnie miejsce.

Widuchowa to gmina wiejska w województwa zachodniopomorskim. Leży nad Odrą, niedaleko Gryfina, liczy około 5,5 tys. mieszkańców.

Niedawno z wizytą przyjechał tu prezydencki minister Paweł Mucha, radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego. Ostatniego dnia sierpnia w Widuchowej był też wiceminister edukacji Maciej Kopeć i stąd mówił: – Widzimy potrzebę powrotu dzieci do szkół.

Ministrów przyjął Jerzy Sołtysiak, który od czerwca pełni funkcję wójta. Został powołany na to stanowisko przez premiera Mateusza Morawieckiego, po referendum, w którym mieszkańcy odwołali poprzednią panią wójt. Na Facebooku napisał, że Paweł Mucha, który pochodzi z Gryfina, przyjechał na jego zaproszenie.

Nieoficjalnie widać jednak, że „dobra zmiana” trwała tu nie będzie. Wójt nie tylko przegrał wybory, ale już w pierwszej turze zajął ostatnie miejsce. Jak wynika z nieoficjalnych wyników, zwycięzcą jest Paweł Wróbel, który otrzymał 55 proc. głosów. Jerzy Sołtysiak – 22 proc. Trzecią kandydatkę, Julittę Nowak, poparło 23 proc. głosujących. Frekwencja wyniosła 41 proc.

Źródło: natemat.pl

Musisz o tym wiedzieć!