Cyngiel Ziobry w akcji

Rzecznik dyscyplinarny Ziobry ściga Krzysztofa Parchimowicza za krytykowanie na Twitterze kierownictwa prokuratury. Wisi też nad nim groźba dyscyplinarki za udzielenie wsparcia ściganej koleżance.

Reklamy

Krzysztof Parchimowicz współzałożyciel stowarzyszenia niezależnych prokuratorów Lex Super Omnia i jego kilkuletni prezes znowu musi stawać przed sądem dyscyplinarnym dla prokuratorów. Tym razem jest oskarżany za swoje wpisy na Twitterze.

W piątek 4 września 2020 miał w tej sprawie składać wyjaśnienia. Rozprawę odroczono, bo jeden z obrońców Parchimowicza poprosił o to z powodów prywatnych. Sąd dyscyplinarny się na to zgodził. Ale to nie koniec. W najbliższy czwartek 10 września Izba Dyscyplinarna przy SN zdecyduje, czy Parchimowicz będzie miał kolejną dyscyplinarkę. Tym razem za to, że był jako publiczność na rozprawach dyscyplinarnych prokurator Beaty Mik. Ścigano ją za pisanie krytycznych tekstów do „Rzeczpospolitej”.

Źródło: oko.press

Poprzedni artykułWojna o Drobin. Ludowcy kontra PiS
Następny artykułPatkowski bredzi: “Jesteśmy państwem, które nie musi swojej wiarygodności budować na przepisie konstytucyjnym”