17 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSByły wójt Pcimia człowiekiem roku. Tymczasem wycena Orlenu spada na łeb

Były wójt Pcimia człowiekiem roku. Tymczasem wycena Orlenu spada na łeb

Nagroda za spadek wyceny Orlenu?

Reklamy

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek został wybrany Człowiekiem Roku Forum Ekonomicznego 2020 roku. W tym roku, w związku z epidemią koronawirusa, Forum odbywa się w Karpaczu, a nie w Krynicy.

Dziękując za wyróżnienie, Obajtek mówił, że w biznesie „musimy podejmować decyzje, bo biznes to żywy organizm”. – Głównym celem biznesu jest zarabianie. Ale biznes ma nas także rozwijać – twierdzi prezes PKN Orlen. – Biznes ma budować zdrową konkurencję. Ma nas wzmacniać i tworzyć bezpieczeństwo nam i naszym rodzinom. Biznes ma budować całą naszą gospodarkę. Siłę państwa mierzy się tylko i wyłącznie silą gospodarki.

Wśród członków rady programowej forum, która przyznaje nagrodę w tym roku, są m.in. wicepremier Piotr Gliński. Oprócz Obajtka w tym roku wyróżniono także PGNiG jako firmę roku. Nagroda specjalna trafiła do kandydatki opozycji w wyborach prezydenckich na Białorusi – Swiatłany Cichanouskiej.

Gratulacje dla prezesa Orlenu za wyróżnienie płyną z wielu stron. Prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście z okazji wręczenia Danielowi Obajtkowi tytułu Człowieka Roku Forum Ekonomicznego 2020, napisał, że jest on nie tylko człowiekiem gospodarczego sukcesu, ale też człowiekiem misji.

Internauci jak zwykle pozostali bezlitośni dla poczynań podłej zmiany.

https://twitter.com/jacek_liberski/status/1303561251528859648?s=20

Źródło: gazeta.pl, Twitter

Musisz o tym wiedzieć!