PiS miał pomagać lotniskom, ale tego nie zrobił. “Bezczynność rządu może doprowadzić do upadłości 80 procent portów lotniczych w Polsce”

Sytuacja jest tragiczna

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Bez pomocy państwa lotnisko zbankrutuje” – pisze w liście do premiera prezydent Bydgoszczy i apeluje o ratunek. O groźbie upadku portu w Goleniowie niedaleko Szczecina mówią też władze zachodniopomorskiego. Trudna sytuacja po wprowadzeniu zakazu lotów w czasie pandemii panuje na wszystkich lotniskach.

Prezydent Bydgoszczy mówi o dramatycznej sytuacji lotniska i prosi premiera o pomoc. W liście pisze, że bez niej port może upaść. – Już od połowy marca wdrażaliśmy programy oszczędnościowe. Zarówno w obrębie spółki – minimalizując koszty – jak i przy udziale załogi i związków zawodowych ograniczyliśmy kwestie związane z wynagrodzeniem pracowników – mówi rzecznik Portu Lotniczego w Bydgoszczy Daniel Mackiewicz.

Źródło: tvn24.pl