Wczoraj w mediach pojawiła się informacja, że na polecenie Prokuratora Krajowego, Prokuratura Regionalna w Warszawie przystąpiła do dwóch postępowań sądowych o ochronę dóbr osobistych.

Są one prowadzone przed warszawskim Sądem Okręgowym z powództwa Zbigniewa Bońka przeciwko Piotrowi Nisztorowi oraz wydawcy „Gazety Polskiej Codziennie”.

Reklamy

– Na polecenie Prokuratora Krajowego Bogdana Święczkowskiego Prokuratura Regionalna w Warszawie na podstawie art. 7 Kpc przystąpiła do dwóch postępowań sądowych o ochronę dóbr osobistych prowadzonych przed Sądem Okręgowym w Warszawie z powództwa Zbigniewa Bońka przeciwko dziennikarzowi Piotrowi Nisztorowi oraz Forum S.A. – czytamy w piśmie Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

– Kontrowersje budzi ograniczenie pod groźbą sankcji finansowych konstytucyjnej wolności słowa, która jest wartością nadrzędną, jak również naruszenie prawa obywateli do informacji. Udział prokuratora w tych postępowaniach ma na celu zagwarantowanie ochrony praworządności i interesu społecznego.

Tymczasem zdaniem części mediów gra się toczy o możliwość kierowania Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Po raz trzeci o to stanowisko ubiegać się ma Ryszard Czarnecki, który jest jednocześnie przewodniczącym rady nadzorczej spółki Forum S.A., wydawcy… atakującej Bońka „Gazety Polskiej Codziennie”.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Poprzedni artykułMierny, ale swój. Rzecznik PiS Radosław Fogiel zdradza kulisy doboru kadr Prawa i Sprawiedliwości
Następny artykułCBA pomaga w rozpracowaniu Bońka? Przeszukało m.in. główną siedzibę PZPN w związku z tzw. aferą melioracyjną