PiS dopiął swego. Nowa Unia Europejska bez Polski i Węgier

Polska i Węgry na marginesie

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Holenderscy dziennikarze piszą o nowym pomyśle premiera Marka Rutte w kwestii przyszłości Unii Europejskiej. Szef holenderskiego rządu miał wspomnieć o możliwości stworzenia nowej UE. W organizacji miałoby zabraknąć Polski i Węgier.

“Premier Holandii Mark Rutte zaczyna mówić o utworzeniu od nowa Unii Europejskiej, bez Węgier i Polski, jako opcji ostatecznej jeśli sytuacja prawna w tych dwóch krajach nie ulegnie poprawie. Innymi słowy EU nas nie wyrzuci. Kraje starej UE wyjdą z Unii i utworzą nową UE. Bez nas” – napisał Andrew Wodziński, który udostępnił tweet holenderskiego dziennikarza.

Post o podobnej treści pojawił się na profilu holenderskiej dziennikarki Caroline de Gruyter.

“Dziś w parlamencie premier Mark Rutte wspomniał o ‘utworzeniu Unii Europejskiej od nowa’ jako ostatecznej opcji, gdyby sytuacja rządów prawa w Polsce i na Węgrzech wymknęła się spod kontroli” – czytamy we wpisie.

Informacje te w swoim sprawozdaniu z obrad parlamentu potwierdził holenderski portal NRC. Tam nie napisano jednak wprost o możliwości wykluczenia Polski i Węgier ze struktur europejskich.

Źródło: natemat.pl