21 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieAmerykanie bronią niezależności polskich mediów. Grożą ograniczeniem inwestycji, jeśli projekty „dekoncentracji” wejdą...

Amerykanie bronią niezależności polskich mediów. Grożą ograniczeniem inwestycji, jeśli projekty „dekoncentracji” wejdą w życie

Rząd PiS ma trudny orzech do zgryzienia. Z jednej strony chciałby „zrepolonizować” i zdekoncentrować rynek medialny w Polsce, z drugiej obawia się reakcji Amerykanów.

Ci nie mają bowiem złudzeń, że pod szczytnymi hasłami Prawa i Sprawiedliwości, kryje się chęć ograniczenia wolności słowa w Polsce. Tak, by skutecznie stłumić głosy krytyczne wobec coraz bardziej autorytarnej PiS. Z Amerykanami jednak trzeba się liczyć, bo są nie tylko ostatnim sojusznikiem PiS na arenie międzynarodowej, ale przede wszystkim mają pieniądze.

Reklamy

– Od strony amerykańskiej otrzymaliśmy jasny przekaz: jeśli przeprowadzimy, naszym zdaniem konieczną, repolonizację mediów, wówczas możemy liczyć się nie tylko z ostrym sprzeciwem amerykańskich władz, ale także z ograniczeniem amerykańskich inwestycji – mówił portalowi Onet jeden z liderów Zjednoczonej Prawicy.

Musisz o tym wiedzieć!