Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało się wprowadzić karkołomny projekt ustawy, dotyczący ochrony zwierząt, tzw. piątkę dla zwierząt. Nowe rozwiązanie prawne przewiduje m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, co spowoduje zamknięcie wielu polskich firm działających w tym segmencie rynku i siłą rzeczy brak pracy dla zatrudnionych w nich osób.

O nieuniknionych odszkodowaniach wypłacanych z budżetu państwa nawet nie ma już co wspominać.

Reklamy

– To jest naprawdę potrzebne. Tutaj dzieje się bardzo wiele złego i musimy temu złu zapobiec. Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca – mówi w krótkim filmiku Kaczyński.

– Chciałbym nominować dwie osoby: pana premiera Mateusza Morawieckiego i pana posła, przewodniczącego zarządu naszej partii Krzysztofa Sobolewskiego do tego, by dalej w tym kierunku działali, żeby ta akcja się udała, bo naprawdę jest potrzebna zwierzętom, ale jest przede wszystkim potrzebna ludziom, szczególnie dobrym ludziom – dodaje prezes PiS.

Poprzedni artykułTomasz Siemoniak ostro o PiS: Szydło i Morawiecki są odpowiedzialni za wyrzucenie w błoto miliarda złotych
Następny artykułRząd się rozpadnie? Jarosław Kaczyński nie chce w nim widzieć Jarosława Gowina