[Counter-Box id="1"]

Ciche rozmowy górników z PiSem

Reklamy

Górniczy związkowcy dogadali się z rządem. Oznacza to, że elektrownie będą mogły sprzedawać prąd tak jak chcą. Bez tłumaczenia się z kosztów. Zamierza się też ograniczyć import energii, co przełoży się na jej ceny. A dokładniej – jej wzrost.

Efektem coraz większego braku przejrzystości w branży górniczej, który funduje nam rząd, będzie wzrost rachunków za prąd. Bo tak jest najłatwiej. Po co reformować trudny finansowo i społecznie sektor, skoro można to rozwiązać chwilowo? No właśnie. Problem zresztą i tak powróci, ale wcześniej zapłacimy za to wszyscy w wyższym rachunku za energię.

Obserwatorzy i branżowi eksperci nie mają wątpliwości. To wina ministra Jacka Sasina, który kilka razy obiecywał reformę górnictwa. Znów jednak poległ przed górniczymi związkowcami. Funduje nam za to wyższe rachunki za energię, kontynuując wieloletnie patologie.

Nierentowne kopalnie tj. Ruda czy Wujek, ciągnące na dno cała Polską Grupę Górniczą będą w dalszym ciągu działać. Niezależnie od tego ile strat jeszcze przyniosą. Sasin zgodził się także na ograniczenie konkurencji eliminując import tańszej energii i surowców. Bo i po co ma się narażać, próbując reformować skostniały i nieefektywny system.

Źródło: innpoland.pl

Poprzedni artykułPiS proponuje podział Mazowsza, a internauci proponują podział PiS
Następny artykułKorytoPlus w Sejmie tylko dla wybranych. Dodatki do pensji nie dla wszystkich