28 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSKaczyński boi się własnych ludzi. Gowin powróci do rządu

Kaczyński boi się własnych ludzi. Gowin powróci do rządu

Kaczyński ugnie się przed koalicjantami

Reklamy

„Reakcje w klubie PiS byłyby złe” – powiedział Jarosław Kaczyński o możliwość powrotu Jarosława Gowina do rządu. Dodał jednak, że przywrócenie go do grona ministrów „byłoby pożyteczne, bo zamknęłoby pewien niedobry etap”.

Gowin zrezygnował ze stanowiska wicepremiera oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego na początku kwietnia. W obozie rządzącym trwał wtedy spór dotyczący terminu wyborów prezydenckich, planowanych początkowo na 10 maja. W obliczu zbliżającej się rekonstrukcji rządu jednym z pytań jest powrót Gowina do grona ministrów.

– Z jednej strony byłoby to pożyteczne, bo zamknęłoby pewien niedobry etap. Ale z drugiej dla ludzi mniej wyrobionych politycznie byłoby to trudne do przyjęcia – odpowiedział Jarosław Kaczyński. – W naszym klubie reakcje na to byłyby złe – podkreślił.

Jak dodał, Gowin „w oczach wielu w maju przekroczył granicę, której nikt nie powinien przekraczać”. Nawiązał prawdopodobnie to podjętego przez Gowina nacisku na koalicjantów w celu przeniesienia terminu wyborów prezydenckich z 10 maja na odleglejszą datę.

Źródło: tvn24.pl

Musisz o tym wiedzieć!