Szumne zapowiedzi rządu i nachalna propaganda telewizji publicznej nie mogą przykryć faktu, że kryzys boleśnie uderzył w polską gospodarkę. Przy całkowitej bezradności rządzących – dodajmy w tym miejscu.

Odpowiednie dane pokazuje już GUS. Tylko latem r. zlikwidowano w Polsce 93 tysiące miejsc pracy! Zwolnienia dotyczyły m.in. handlu, naprawy pojazdów i budownictwa.

– Dane wyraźnie wskazują, że pierwszy okres koronawirusa wpłynął znacząco na wzrost liczby likwidowanych miejsc pracy. W pierwszym kwartale zlikwidowano 119,9 tys. miejsc pracy, w II kwartale – 81,9 tys. Istotnym faktem wydaje się to, że po raz pierwszy od 2012 roku liczba likwidowanych przekroczyła liczbę nowo utworzonych miejsc pracy – powiedziała Monika Fedorczuk, ekspertka Konfederacji Lewiatan.

Reklamy

Będzie jeszcze gorzej. Do zwolnień szykują się bowiem sieci handlowe, najprawdopodobniej banki i być może firmy z branży budowlano-montażowej.

Źródło: NaTemat

Poprzedni artykułPosłowie PiS mają dość Kaczyńskiego. Będzie bunt?
Następny artykułTo już nawet trudno wykpić. Politycy PiS na rozkaz prześcigają się w zapewnieniach, jak bardzo kochają zwierzęta