W sejmie pojawił się projekt ustawy antycovidowej, a w niej projekt Mateusza Morawieckiego w sprawie PKP. roku 2020 minister właściwy do spraw aktywów państwowych przekazuje środki z budżetu państwa, na wniosek ministra właściwego do spraw transportu, w wysokości 850 000 tys. zł, z przeznaczeniem na podwyższenie kapitału zakładowego PLK SA (czyli PKP).

Środki zostaną przeznaczone na inwestycje kapitałowe PLK SA, polegające na podwyższeniu kapitału spółek zależnych PLK SA w rozumieniu ustawy z dnia 15 września 2000 r. –Kodeks spółek handlowych i objęciu przez PLKSA nowo utworzonych udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym.

Reklamy

Zmiana służy wyłącznie podporządkowaniu całej struktury pod Sasina. Dzięki tej Ustawie, będzie zmuszony do zmian akcjonariuszy, Rady nadzworczej i Zarządów wszystkich spółek i spółek córek PKP jednemu wielkiemu Sasinowi.

No więc Sasin na budowę swojego supermocarstwa dostanie najpierw : 850​ 000 tys. zł (na podniesienie kapitału zakładowego – żeby mieć pełną kontrolę we wszystkich spółkach ) I potem dodatkowo na inwestycje – ujawniła jedna z internautek.

Wszystko to wpisane jest do… ustawy związanej z walką ze skutkami epidemii. Skandal!

Poprzedni artykułKosiniak-Kamysz ostro o Kaczyńskim: Na Tik Toku ogłasza się likwidację jednej z gałęzi gospodarki, to niepoważne.
Następny artykułParlament Europejski ostro o Polsce: Już dość słuchania o dialogu!