21 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSPieniędzy w budżecie nie ma, a rząd chce remontować komunistyczną willę. Za...

Pieniędzy w budżecie nie ma, a rząd chce remontować komunistyczną willę. Za wygody dla Pisowców Polacy zapłacą ponad 1,6 miliona

Rząd PiS przywiązany do wygody

Reklamy

Willa Stynka – szerzej znana jako „premierówka” w Łańsku – już wkrótce może przejść generalny remont. Według nieoficjalnych doniesień inwestycja ma pochłonąć ponad 1,5 mln złotych.

Legendarne miejsce spotkań komunistycznych dygnitarzy już niedługo będzie nie do poznania. Rządowy ośrodek wypoczynkowy w Łańsku (woj. warmińsko-mazurskie) przejdzie gruntowny remont. Według doniesień z budżetu państwa na ten cel pójdzie 1,64 milionów złotych.

Sam remont ma pochłonąć – zgodnie z danymi przetargowymi – 920 tys. złotych. Kolejne 715 tys. złotych ma pójść na doposażenie Stynki. Rząd chce też zająć się terenem zielonym wokół ośrodka – m.in. wyremontować pomosty oraz zmodernizować lobby w jednym z budynków.

„(Miejsce – red.) stanowi ważny ośrodek ochrony dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Polski, zarówno jako centrum szkoleń i konferencji dla administracji rządowej, jak i baza pobytowa dla kształcenia ekologicznego dzieci i młodzieży” – czytamy na stronach rządowych.

Źródło: wp.pl, Rzeczpospolita

Musisz o tym wiedzieć!