19 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSPiS ma jasny wybór. Albo przestanie prześladować mniejszości, albo nie dostanie pieniędzy...

PiS ma jasny wybór. Albo przestanie prześladować mniejszości, albo nie dostanie pieniędzy z UE

Krytyka stref wolnych od LGBT w Polsce

Reklamy

„Chcę postawić sprawę jasno. Strefy wolne od LGBT to strefy wolne od ludzkości, od wartości humanistycznych i nie ma dla nich miejsca w naszej Unii – powiedziała podczas orędzia szefowa KE Ursula von der Leyen. W ten sposób nawiązała do uchwał „anty-LGBT”, które zostały przyjęte przez niektóre samorządy w Polsce.

Szefowa KE skrytykowała w swoim orędziu państwa, przez które opóźniają się oświadczenia UE w sprawie łamania praw człowieka. – W UE należy przejść do głosowania większością kwalifikowaną, przynajmniej jeśli chodzi o prawa człowieka i wprowadzanie sankcji – zaapelowała.

– Nie spocznę, jeśli chodzi o budowanie unii równości, unii, w której można być kim się jest i kochać, kogo się chce, bez strachu i dyskryminacji – powiedziała von der Leyen, odnosząc się do dyskryminacji ze względu na orientację seksualną lub tożsamość. – Ponieważ bycie sobą nie jest twoją ideologią, jest twoją tożsamością i nikt nigdy nie może jej odebrać – dodała.

Źródło: onet.pl

Musisz o tym wiedzieć!