„Piątka dla zwierząt” to zarzynanie polskiego rolnictwa

Reklamy

– Pan Jarosław Kaczyński, z młodymi ludźmi, którzy nigdy nie byli w gospodarstwie i nie dotykali tam zwierząt, wymyślili sobie ustawę, która ma zakazać uboju rytualnego – mówiła była posłanka Renata Beger podczas protestu rolników przed siedzibą PiS na Nowogrodzkiej w Warszawie. Następnie protestujący przeszli pod budynek Sejmu. Po drodze przez chwilę blokowali Aleje Ujazdowskie.

Rolnicy protestują przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Projekt, którym w środę  16 września zajmie się Sejm, został złożony w piątek. Zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, dopuszcza ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, wprowadza kontrolę społeczną ochrony zwierząt, bezpieczne schroniska, zabrania trzymania psów na łańcuchach oraz zakłada utworzenie rady ds. zwierząt przy MSWiA.

– Panie prezesie, przyszliśmy tutaj po to, żeby powiedzieć, że jest pan człowiekiem zmanipulowanym przez organizacji pseudo ekologiczne, które powołały sobie inspektorów  – mówiła Beger zwracając się do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Beger powiedziała, że rezygnacja z uboju rytualnego oznacza likwidację ok. 350 tys. gospodarstw. – To jest likwidacja nie tylko tych gospodarstw, ale również zakładów produkujących pasze, zboże. To jest łańcuch, w którym nie może zabraknąć ani jednego ogniwa, bo jeżeli zabraknie, to łańcuch się zaczyna rwać – powiedziała.

Źródło: interia.pl

Poprzedni artykułPisowcy chcą licencji na bezkarność
Następny artykułArdanowski chwyta się brzytwy, byle zostać przy korycie. Terlecki: „Dramatyzuje i nie ma racji”