04 grudnia 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSKaczyński rozgrywa koalicjantów. "Bezkarność plus" w zamian za stołki

Kaczyński rozgrywa koalicjantów. „Bezkarność plus” w zamian za stołki

Rekonstrukcja rządu nadchodzi

Reklamy

Zapadają właśnie kluczowe ustalenia w sprawie rekonstrukcji rządu. Wiadomo już, ile ministerstw zostanie zlikwidowanych oraz jakie teki otrzymają koalicjanci PiS. Do rządu na pewno wraca Jarosław Gowin, ale nie na zajmowane wcześniej stanowisko ministra nauki. Skazywaną dotychczas na odejście wicepremier Jadwigę Emilewicz broni Mateusz Morawiecki i chce jej dać funkcję w Kancelarii Premiera.

Według koalicyjnych ustaleń ministerstw ma być ostatecznie 14. Zniknąć lub zostać wchłonięte przez większe resorty mają m.in. ministerstwa sportu, cyfryzacji, gospodarki morskiej, klimatu, edukacji czy funduszy i polityki regionalnej.

PiS dał koalicjantom bardzo mocno do zrozumienia, że oczekuje od nich poparcia dwóch kontrowersyjnych projektów: zakazu hodowli zwierząt futerkowych oraz tzw. ustawy „bezkarność plus”. W trakcie rozmów Kaczyński miał wcześniej zasugerować, że jeśli nie będzie postępów w rozmowach, trzeba będzie się zastanowić nad powołaniem wicepremiera, który pogodzi wszystkich i umożliwi rządzenie. Odebrano to jak zapowiedź wejścia do rządu samego prezesa PiS.

Źródło: onet.pl

Musisz o tym wiedzieć!