Negocjacje w Zjednoczonej Prawicy zostały zawieszone

Reklamy

Z powodu kryzysu wokół ustaw o ochronie zwierząt i covidowej rozmowy koalicyjne w rządzie Zjednoczonej Prawicy zostały zawieszone. „Prezes PiS Jarosław Kaczyński ostrzegł członków klubu, że konsekwencją niesubordynacji podczas czwartkowych głosowań może być zawieszenie w prawach członka partii” – poinformował po posiedzeniu klubu PiS, bez udziału Solidarnej Polski i Porozumienia, Ryszard Terlecki. „W tej sytuacji te negocjacje nie maja sensu jeśli koalicjanci występują z innym programem. Z innymi pomysłami i z innymi wskazaniami do głosowań” – dodał Terlecki.

W czwartek w Sejmie odbyło się posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości. Nie wzięli w nim udziału posłowie koalicyjnych ugrupowań: Solidarnej Polski i Porozumienia. „Negocjacje w Zjednoczonej Prawicy zostały zwieszone w związku z sytuacją jaką mamy w Sejmie. Jeśli nasi koalicjanci poskromią oczekiwania i zastosują się do decyzji kierownictwa, to będzie można do nich wrócić” – poinformował Terlecki.

– Jeżeli sytuacja do tego zmusi, rekonstrukcja rządu nastąpi bez uzgodnień z naszymi koalicjantami. Rząd mniejszościowy jest niemożliwy, jeżeli zajdzie taka sytuacja to pójdziemy na wybory, oczywiście sami – stwierdził szef klubu PiS.

Źródło: onet.pl

Poprzedni artykułKlaudia Jachira ostro o ustawie dającej PiS bezkarność
Następny artykułSenatorowie z USA krytykują Dudę i PiS. W tle antysemickie wystąpienie Kaczyńskiego