W rozmowie z Moniką Olejnik Radosław Sikorski mówił o debacie na temat Polski, która odbyła się w Parlamencie Europejskim.

– Angielski Patryka Jakiego jest coraz lepszy. Ale jestem bezradny wobec tego, co mówi, bo na własne oczy widziałem treść uchwal jednej z gmin, która mówi jasno, że gmina ma być wolną od LGBT. Oczywiście, że są te happeningi, ale są też uchwały – mówił Sikorski. – Wszyscy zamordystyczni zawsze dehumanizują swoje ofiary, bo nieładnie się przed sobą przyznać, że chce się likwidować ludzi.

Reklamy

– Jarosław Kaczyński za rządu, w którym służyłem, mówił, że ma osoby heteronienormatywne w swoim rządzie i mu to nie przeszkadza. Teraz walczy z singlami i popiera abp. Jędraszewskiego. Wojna kulturowa została zaimportowana z Rosji do Polski kanałem kościelnym. Ludzie KGB, GRU odkryli, że stosunek do LGBT to ta jedna rzecz, w której polskie społeczeństwo jest inne od Zachodu. […] to doprowadziło do stworzenia w Polsce, jednoetnicznym kraju, dwóch plemion politycznych – dodał Sikorski.

Poprzedni artykułWidzi to już nawet Ziemkiewicz: Jaro wyszedł z czasu rzeczywistego!
Następny artykułKoronawirus przewraca polską gospodarkę. Coraz więcej złych wiadomości