21 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSTo już staje się nudne. Kaczyński znowu próbuje straszyć Gowina i Ziobrę

To już staje się nudne. Kaczyński znowu próbuje straszyć Gowina i Ziobrę

Posłowie PiS nie posłuchali prezeska

Reklamy

„Niektóre rzeczy należy radykalnie uregulować, bo inaczej Zjednoczona Prawica nie będzie funkcjonowała” – ocenił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik. Mimo partyjnej dyscypliny część posłów PiS w nocy zagłosowała przeciwko ustawie o ochronie zwierząt. Przeciw opowiedziała się cała Solidarna Polska i dwóch posłów Porozumienia. Rzeczniczka PiS zapowiada konsekwencje wobec członków partii, którzy głosowali wbrew rekomendacjom. – Wszyscy wiedzą, że Jarosław Kaczyński jest pamiętliwy – komentował poseł KO Dariusz Joński.

W nocy z czwartku na piątek Sejm uchwalił nowelę ustawy o ochronie zwierząt, która między innymi zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego. Za jej przyjęciem głosowało 356 posłów, 75 było przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu.

Wszyscy posłowie Solidarnej Polski – w tym minister Zbigniew Ziobro – zagłosowali przeciw noweli ustawy. 15 posłów Porozumienia wstrzymało się od głosu, dwóch było przeciw. Przeciwko noweli opowiedział się też między innymi minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Ustawę poparło 176 posłów Prawa i Sprawiedliwości oraz minister rozwoju Jadwiga Emilewicz z Porozumienia.

Źródło: tvn24.pl

Musisz o tym wiedzieć!