Jak się okazuje, rozpad koalicji rządowej to dopiero początek kłopotów obozu rządzącego w Polsce.

Według najnowszego sondażu CBOS wyraźnie spadło poparcie dla całego obozu rządowego. Wynika z niego, że Zjednoczoną Prawicę popiera 41 proc. ankietowanych. To ciągle dużo, ale aż o 3 punkty mniej, niż jeszcze w sierpniu. Co więcej, badanie przeprowadzono przed awanturą, którą Jarosław Kaczyński rozpętał w poniedziałek. W konsekwencji faktycznie rozpadła się koalicja rządząca od 2015 r.

Reklamy

Kolejne miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska, ciesząca się poparciem 22 proc. ankietowanych. W ciągu kilku tygodni wsparcie dla partii Borysa Budki urosło więc o 3 proc. Na 8 proc. poparcia może także liczyć Konfederacja.

Lewica balansuje na krawędzi progu wyborczego, mając 5 proc. poparcie, a PSL wspierane przez 3 proc. ankietowanych mogłoby nie mieć już reprezentacji w parlamencie.

Sondaż CBOS nie uwzględnił jeszcze powstających nowych bytów politycznych: partii Polska 2050 Szymona Hołowni i Nowej Solidarności Rafała Trzaskowskiego. Te dwa nowe byty na naszej scenie politycznej mogą wywrócić ją dosłownie do góry nogami.

Poprzedni artykułGangsterski biznes pod nosem Ziobry. 20 funkcjonariuszy skorumpowanych przez bossa Pruszkowa
Następny artykułDyrektor generalny Związku Polski Przemysł Futrzarski obiecał Kaczyńskiemu rewanż. “Najbliższe 3 lata poświęcę na to, aby PiS przegrał wybory.”