24 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieGambit Szydło. Za kłopotami Kaczyńskiego może stać była premier

Gambit Szydło. Za kłopotami Kaczyńskiego może stać była premier

Beata Szydło nie zapomniała Jarosławowi Kaczyńskiemu wyrzucenia z rządu a jej ambicja jest dużo większa, niż ktokolwiek przypuszcza. Pogłoski o tajnych układach Szydło z Ziobro bardzo długo krążą już po Warszawie. Była premier pojawiła się niedawno na okładkach pisowskich mediów a cała rozgrywka z Kaczyńskim może służyć jej powrotowi do rządu. To zaskakująca, ale bardzo prawdopodobna teoria.

Szydło nienawidzi Morawieckiego, ma też ogromny uraz osobisty do Kaczyńskiego. Pokochała premierowanie i wszystkie apanaże władzy. Jej wyrzucenie z rządu było dla niej szokiem. Na niektórych materiałach z okresu, gdy odchodziła, widać jak bardzo to przeżywa. Osoby, które ją bliżej znają twierdzą, że jest mściwa i pamiętliwa. Doskonały profil psychologiczny do współpracy z Ziobro.

Reklamy

Szydło nie pogodziła się z utratą stanowiska premiera i to ona może stać za kłopotami Kaczyńskiego. To jednak wcale nie jedyna możliwość. Zadziwiający jest bowiem udział kilkunastu posłów PiS w głosowaniu przeciw ustawie prezesa PiS.

 

 

Musisz o tym wiedzieć!