21 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSGangsterski biznes pod nosem Ziobry. 20 funkcjonariuszy skorumpowanych przez bossa Pruszkowa

Gangsterski biznes pod nosem Ziobry. 20 funkcjonariuszy skorumpowanych przez bossa Pruszkowa

Wielka afera w aresztach.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji we wtorek zatrzymali byłego lidera mafii pruszkowskiej Andrzeja Z., ps. Słowik. Następnego dnia o świcie zatrzymali trzy warszawskie adwokatki oraz niespełna dwudziestu funkcjonariuszy Służby Więziennej z aresztu przy ulicy Ciupagi na warszawskiej Białołęce – poinformował TVN24.pl.

Reklamy

Słowik oraz jedna z adwokatek zostali aresztowani na trzy miesiące.

Zatrzymania to efekt śledztwa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Adwokatki miały według prokuratury pomagać przemycać do aresztów rzeczy dla gangsterów, w tym narkotyki, a także korumpować w ich imieniu strażników więziennych.

Andrzej Z. jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Panie mecenas – o czynny udział w zorganizowanej grupie przestępczej i przemyt narkotyków do więzienia – mówił jeden z informatorów TVN24.pl.

„Zanim do akcji wkroczyli policjanci z CBŚP i prokuratorzy sygnałów o takiej skali korupcji nie miały ani dyrekcja jednostki na Białołęce, ani kierownictwo Służby Więziennej, ani nadzorujące tę służbę Ministerstwo Sprawiedliwości” – podsumowuje TVN24.pl.

Więziennictwo, w tym areszty śledcze, podlegają ministrowi sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobrze. Rozmówcy Wiesci24.pl wskazują, że czas akcji nie jest przypadkowy i ma osłabić Ziobrę w jego konflikcie z Kaczyński.

Fakt iż taka grupa przestępcza działała pod samym nosem ministra sprawiedliwości jest bowiem kompromitujący.

źródło: TVN24.pl

Musisz o tym wiedzieć!