28 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieMagdalena Środa trafnie o Kindze Dudzie: posłuszne, mało rozgarnięte, ale urocze dziecko

Magdalena Środa trafnie o Kindze Dudzie: posłuszne, mało rozgarnięte, ale urocze dziecko

Profesor Magdalena Środa na Facebooku skomentowała nominację, Kingi Dudy na doradcę… prezydenta Andrzeja Dudy.

Co prawda córka prezydenta ma wykonywać swoją pracę społecznie, nie przysługuje jej wynagrodzenie, gabinet, ochrona, środki pieniężne, czy samochód, ale od czegoś w końcu trzeba zacząć, prawda? Tym bardziej że nie ma również wyznaczonych konkretnych zadań.

Reklamy

– Kinga Duda odziedziczyła po mamie gen pasywizmu, po tatusiu gen hucpy. To niepojęte, żeby młoda osoba uwikłana w rodzinny kontekst a zarazem absolwentka rozmaitych studiów, gdzie zapewne uczyli ją o różnicy między tym co prywatne i publiczne, dała się wciągnąć w polityczną grę tatusia wyreżyserowaną przez Prezesa, by pokazać narodowi, że nepotyzm jest naszym narodowym dobrem. I w jakiej to sprawie posłuszna i nijaka pani Kinga może doradzać tatusiowi, który w 100% zależny jest od Kaczyńskiego. Po co jej były te zagraniczne studia?? Wystarczyło pójść do Akademii Rydzyka. No ale mamy trójcę: serwilistyczny prezydent, milcząca żona i posłuszne, mało rozgarnięte, ale urocze dziecko. Szykuje się na jakaś dynastia? – napisała na Facebooku Środa.

– Z Kingą Dudą się wyjaśniło, chodzi o to żeby mogła latać z tatusiem po świecie i ocieplać jego wizerunek czego nie robi sztywna i niema Agata. Prezydent wymienił towarzyszkę podróży i światowych spotkań na lepszy model. Kinga zrobi na tym międzynarodową karierę, Andrzej będzie miał fan, no i wszystko zostaje w kręgu rodzinnym. Jakby się kto pytał czym jest święta rodzina o którą tak zabiega Kościół to właśnie to: Kinga doradcą tatusia, Jacek Kurski – wzorem katolickiego męża, Marta Kaczyńska – ideałem katolickiej żony, Prezes (wzór dla kleru) – ideałem pełnej rodziny – dodała po chwili.

Musisz o tym wiedzieć!