20 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSBraun mocno o politykach PiS. "Macie w pogardzie: własność, wolność i pracę...

Braun mocno o politykach PiS. „Macie w pogardzie: własność, wolność i pracę Polaków, ponieważ większość z was w życiu z uczciwej pracy się nie utrzymywała.”

PiS niszczy rolnictwo i uchwala absurdalne prawo.

Lider Konfederacji Grzegorz Braun mocno wypunktował absurdy prawa o ochronie zwierząt uchwalonego właśnie przez PiS.

Reklamy

– W myśl tej ustawy jak wam się ukochana sunia oszczeni, będzie miała tak ze cztery szczeniaczki – to jest urocze – i będzie w jakimś kojcu mieszkać, to ustaliliście takie normy, że na sunię 9 m kw., plus na szczeniaczka 4,5 to razem daje 27 m kw. Trzeba by wynająć osobne mieszkanie na mieście, żeby nie narazić się na wjazd policji o 6 rano – mówił Braun.

Zauważył, że beztroskie uchwalanie absurdalnego prawa niszczącego dorobek pokoleń Polaków wynika z faktu iż politycy PiS nie pracowali uczciwie i żyją od lat za pieniądze podatników.

– Macie w pogardzie: własność, wolność i pracę Polaków, ponieważ większość z was w życiu z uczciwej pracy się nie utrzymywała. Ponieważ większość z was żyje od żłobka do nagrobka na państwowym – punktował Braun.

– Ponieważ większość z was nie orała dosłownie, albo w przenośni w swoim życiu. Dlatego tak lekko przychodzi wam – urzędasom lokalnym, regionalnym i stołecznym wyrzucanie do śmieci dorobku pokoleń i jeszcze upokarzanie ludzi, którzy ośmielają się być u siebie, na swoim kontynuując tradycję ojców i dziadów. Hańba wam! – podsumował.

źródło: obrady Sejmu

Musisz o tym wiedzieć!