23 stycznia 2022

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSJutro Ziobro złoży hołd Kaczyńskiemu, albo koniec koalicji. "Jeżeli nic nasi koalicjanci...

Jutro Ziobro złoży hołd Kaczyńskiemu, albo koniec koalicji. „Jeżeli nic nasi koalicjanci nie zrobią, to będą musieli swoje rzeczy spakować i wyprowadzić się z resortów”

Koniec koalicji rządowej PiS.

Prawa ręka Jarosława Kaczyńskiego w PiS Marek Suski ujawnił w „Śniadaniu w Polsat News”, że jutro zapadną rozstrzygające decyzje o istnieniu koalicji rządowej.

Reklamy

– Na dzisiaj tej koalicji nie ma. My w tej chwili nie prowadzimy rozmów, bo uznaliśmy, że nasi koalicjanci zerwali koalicję bez zapowiedzi i mimo umów, że będą popierać pewne ustawy – mówił Suski.

Dopytywany odpowiedział, że decyzja w sprawie dymisji Zbigniewa Ziobro zapadnie jutro na posiedzeniu PiS.

-Jutro może zapaść decyzja. Nie jestem w stanie przewidzieć jaka ona będzie, ale na pewno nie będzie to decyzja: nic się nie stało, więc koalicja trwa nadal. Niestety nie trwa nadal. Jeżeli nic nasi koalicjanci nie zrobią, to będą musieli swoje rzeczy spakować i wyprowadzić się z resortów – podsumował Suski.

Wśród polityków PiS jest przekonanie, że tylko publiczne posypanie przez Ziobrę głowy popiołem, czyli hołd dla samodzielnej władzy Jarosława Kaczyńskiego, może ocalić koalicję.

źródło: Polsat News

 

Musisz o tym wiedzieć!