Tym razem są one przeznaczone dla Fundacji Lux Veritatis i mają zostać wydane na finansowanie działalności Centrum Ochrony Praw Chrześcijan.

Pieniądze będą pochodziły z Ministerstwa Sprawiedliwości i zostaną udzielone w ramach konkursu na „przeciwdziałanie przyczynom przestępczości na lata 2020–2023”. Fundacja Rydzyka wnioskowała o siedem mln zł. Nie wiadomo jednak, ile ostatecznie pieniędzy trafi na jej konto. Dziennikarzom portalu Oko.press udało się jedynie ustalić, że pierwszy milion trafił do Lux Veritatis już w sierpniu. Całość dotacji będzie zaś przekazywana co trzy miesiące i sięgnie kilku milionów.

Reklamy

Co ciekawe, Centrum Ochrony Praw Chrześcijan to całkiem świeża inicjatywa. Instytucja, która dostaje miliony złotych z resortu sprawiedliwości, powstała wiosną 2020 r.
Nie są to jedyne pieniądze, jakie trafiają do fundacji o. Rydzyka. W ciągu ostatnich czterech lat Fundacja PZU przekazała Lux Veritatis sześć milionów złotych – o czym informowała „Gazeta Wyborcza”.

Źródło: Oko.Press

Poprzedni artykułBraun mocno o politykach PiS. „Macie w pogardzie: własność, wolność i pracę Polaków, ponieważ większość z was w życiu z uczciwej pracy się nie utrzymywała.”
Następny artykułJutro Ziobro złoży hołd Kaczyńskiemu, albo koniec koalicji. „Jeżeli nic nasi koalicjanci nie zrobią, to będą musieli swoje rzeczy spakować i wyprowadzić się z resortów”