02 grudnia 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieKto jak kto, ale ojciec Rydzyk nie ma powodów do narzekania. Właśnie...

Kto jak kto, ale ojciec Rydzyk nie ma powodów do narzekania. Właśnie jego fundacja otrzymała kolejne miliony złotych państwowych dotacji

Tym razem są one przeznaczone dla Fundacji Lux Veritatis i mają zostać wydane na finansowanie działalności Centrum Ochrony Praw Chrześcijan.

Pieniądze będą pochodziły z Ministerstwa Sprawiedliwości i zostaną udzielone w ramach konkursu na „przeciwdziałanie przyczynom przestępczości na lata 2020–2023”. Fundacja Rydzyka wnioskowała o siedem mln zł. Nie wiadomo jednak, ile ostatecznie pieniędzy trafi na jej konto. Dziennikarzom portalu Oko.press udało się jedynie ustalić, że pierwszy milion trafił do Lux Veritatis już w sierpniu. Całość dotacji będzie zaś przekazywana co trzy miesiące i sięgnie kilku milionów.

Reklamy

Co ciekawe, Centrum Ochrony Praw Chrześcijan to całkiem świeża inicjatywa. Instytucja, która dostaje miliony złotych z resortu sprawiedliwości, powstała wiosną 2020 r.
Nie są to jedyne pieniądze, jakie trafiają do fundacji o. Rydzyka. W ciągu ostatnich czterech lat Fundacja PZU przekazała Lux Veritatis sześć milionów złotych – o czym informowała „Gazeta Wyborcza”.

Źródło: Oko.Press

Musisz o tym wiedzieć!