25 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSByły polityk PiS nie ma wątpliwości. Kaczyński już przegrał, ale może też...

Były polityk PiS nie ma wątpliwości. Kaczyński już przegrał, ale może też chodzić mu o taktyczne oddanie władzy w kryzysie

Dyktatura ciemniaków się sypie.

Kaczyński poległ na każdej linii. Nie tylko nie zdyscyplinował Ziobry, Gowina i ich ludzi, ale również nie zdyscyplinował swoich 14 posłów. Została obnażona jego straszna słabość i teraz zrobi wszystko, żeby to przykryć – powiedział portalowi wiadomo.co prof. Marek Migalski, politolog z Uniwersytetu Śląskiego.

Reklamy

Zdaniem prof. Migalskiego, byłego eurodeputowanego PiS przesilenie w rządzie i rozpad koalicji może być taktycznym wybiegiem Kaczyńskiego, aby oddać władzę opozycji w kryzysie, gdy nie ma pieniędzy i trzeba podejmować niepopularne decyzje.

-Kaczyński wie, że te wybory pozbawiłyby go większości parlamentarnej i możliwości stworzenia rządu. Być może jego plan zakłada więc przeczekanie najbliższych 4 lat, czyli czasu kryzysu, braku pieniędzy, dziurawego budżetu, epidemii, w spokoju w ławach opozycji, będąc zabezpieczonym przez Dudę w Pałacu Prezydenckim oraz Przyłębską w Trybunale Konstytucyjnym – zastanawia się prof. Migalski.

źródło: wiadomo.co

Musisz o tym wiedzieć!