24 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieDonald Tusk do opozycji: Zacznijcie ze sobą rozmawiać!

Donald Tusk do opozycji: Zacznijcie ze sobą rozmawiać!

Na antenie TVN 24 Donald Tusk mówił o kryzysie, który doprowadził do rozpadu koalicję rządową.

Znając Kaczyńskiego mogę powiedzieć, że on organicznie nie jest w stanie znieść konkurencji i nieposłuszeństwa we własnych szeregach. On na pewno jest wściekły, że ktoś tak demonstracyjnie stawia mu opór – mówił były premier.

Reklamy

– Z punktu widzenia interesów kraju wydaje mi się to mało istotne, czy górę weźmie Kaczyński, czy Zbigniew Ziobro – dodał. – Wszyscy widzimy, ile bardzo złych rzeczy, także w sensie prawnym, kryminalnym, narobili urzędnicy PiS-u – powiedział były premier. I zaczął wyliczać: – Mówię tu o tych sytuacjach z zakupami sprzętu od dziwnych, podejrzanych podmiotów. To wygląda na coś więcej niż skandaliczne zaniechanie. Ta ustawa o bezkarności ma kryć urzędników państwowych przed odpowiedzialnością karną, a nie polityczną.

– Namawiałbym wszystkich liderów demokratycznej opozycji, aby nie wykluczali wspólnego działania, aby wyrzucili negatywne emocje wobec swoich konkurentów i ewentualnych sojuszników […]. Zacznijcie ze sobą rozmawiać tak, jakbyście już wiedzieli, że macie utworzyć wspólny rząd – zaapelował były premier.

Musisz o tym wiedzieć!