25 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSZiobryści grożą Kaczyńskiemu "niech się modli, abyś się dogadali". Wyrzucenie Ziobry z...

Ziobryści grożą Kaczyńskiemu „niech się modli, abyś się dogadali”. Wyrzucenie Ziobry z rządu ma oznaczać, że w mediach pojawią się „kwity”

Koniec koalicji rządowej PiS.

Od trzech dni w mediach pojawiają się informacje o kompromitujących materiałach, które Zbigniew Ziobro, jako minister sprawiedliwości i prokurator generalny zgromadził na PiS i najważniejszych polityków tej partii.

Reklamy

Sprawę szeroko komentują dziennikarze i politycy.

„Po pięciu latach spędzonych w Ministerstwie Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ma dziś mordercze haki na Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego i PiS. Jeśli Ziobro przestanie być ministrem sprawiedliwości, zdetonuje główną partię rządzącą” – pisał w piątek 18 września Cezary Michalski, dziennikarz „Newsweeka” na portalu wiadomo.co.

Rozmówcy Wiesci24.pl wskazują, że za puszczaniem informacji o „hakach” i „kwitach” stoi środowisko ziobrystów, które w ten sposób chce wymusić wstrzymanie usuwania jego ludzi z rządu i spółek skarbu państwa.

źródło: Twitter

Musisz o tym wiedzieć!