19 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaPiSKoniec miłości w TVPiS. Ziemkiewicz ostro o TVP Kaczyńskim: „Komendanta totalnie popi****iło”

Koniec miłości w TVPiS. Ziemkiewicz ostro o TVP Kaczyńskim: „Komendanta totalnie popi****iło”

Koryto Plus się skończyło, to i miłość do Kaczyńskiego także

Reklamy

Rafał Ziemkiewicz na dobre zerwał z obozem PiS i telewizją państwową. Publicysta w obszernym wpisie na Facebooku wytłumaczył wiele ludziom, którzy uważali go za „idiotę” czy też takiego chcieli z niego zrobić. Poruszył kwestie stronniczości TVP, walki ideowej, stosunku do Kaczyńskiego i jego partii czy choćby gaży jaką otrzymywał za pracę na Woronicza.

Oto część wpisu Ziemkiewicza, w którym tłumaczy wiele, a przede wszystkim to, że jest trzeźwo i sprawnie myślącym człowiekiem:

„Jedną z rzeczy, którą uważam za poniżej swojej godności, jest udawanie naiwnego. Przecież byłbym idiotą, gdybym nie rozumiał, że kiedy wrzucę na konto tłiterowe, obserwowane przez 200 tysięcy ludzi, dosadny komunikat: „Jarosława Kaczyńskiego totalnie pop*****liło”, to kierownictwo TVP Info, gdzie jestem jednym z prowadzących programu należącego do najbardziej popularnych na antenie (średnio 700-800 tysięcy widzów wg Nielsena, więc pewnie w istocie jeszcze więcej) nie będzie mogło, najdelikatniej mówiąc, przejść nad tym do porządku dziennego…”

Źródło: nczas.com, Facebook

Musisz o tym wiedzieć!