17 października 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpinieRozenek stanowczo o ustawie represyjnej: ci ludzie służyli współczesnej Polsce i jej...

Rozenek stanowczo o ustawie represyjnej: ci ludzie służyli współczesnej Polsce i jej wierzyli

PiS zakwestionował zmianę systemu, zakwestionował demokratyczną rewolucję w 1989 roku. Przecież ci ludzie służyli później współczesnej Polsce, wierząc w to, że są tak samo wartościowymi funkcjonariuszami jak ci którzy przyszli po roku 1990. Ci ludzie dokonywali wspaniałych, heroicznych rzeczy, dzięki którym Polska zyskała w wymiarze bezpieczeństwa oraz wymiarze finansowym – mówił Andrzej Rozenek w radiu TOK FM.

Nie mieści mi się w głowie to, że możemy dłużej tkwić w stanie totalnego bezprawia, gdzie 55 tysięcy osób jest po prostu poza prawem, jest wykluczonych. Trwa to już od 2016 roku. I mam nadzieję, że nadchodzi szybki koniec tej fatalnej, najgorszej w historii współczesnej Polski ustawy.

Reklamy

Ustawy, która kosztowała życie 60 osób, bo tyle osób popełniło samobójstwa i umarło wprost w wyniku działania tej ustawy. Dodam, iż tysiąc osób objętych tą ustawą już nie doczeka sprawiedliwości, ponieważ już ich nie ma na świecie, po prostu umarli ze starości. Ten bezmiar niesprawiedliwości, ktoś musi w końcu naprawić – dodał Rozenek.

Musisz o tym wiedzieć!