Pisowcy chcą być bezkarni! Do Sejmu wraca kontrowersyjna ustawa

“Bezkarność Plus”

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


O tym, że projekt ustawy bezkarnościowej znów znajdzie się w Sejmie, poinformował poseł Marcin Horała z PiS. “Posłowie znów będą się zajmować przepisami, które zwalniają z odpowiedzialności urzędników podejmujących decyzje niezgodne z prawem w ramach walki z pandemią koronawirusa” – powiedział.

Jego zdaniem, w sprawie “ustawy bezkarnościowej” będą jeszcze prowadzone konsultacje w ramach Zjednoczonej Prawicy. Chodzi o to, żeby nowe regulacje poparły wszystkie wchodzące w jej skład partie.

Projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu COVID-19 proponował taki przepis: “Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione”. Po sprzeciwie Solidarnej Polski, ustawa została wycofana z ostatnich obrad Sejmu.

Źródło: wp.pl, RMF FM