Koryto plus.

Najskuteczniejszy polski adwokat Roman Giertych umieścił na swoim profilu na Facebooku tajną umowę koalicyjną między PiS, a jego przystawkami: Solidarną Polską Zbigniewa Ziobro i Porozumieniem Jarosława Gowina.

Reklamy

„Umowa” jest bardzo bolesnym dla rządzących żartobliwym komentarzem, bo obnaża miałkość i chwciwość rządzących uganiających się za stołkami i państwowymi pieniędzmi.

„Umowa koalicyjna.
(Tajne)

Preambuła.
Umawiające się strony uznają, że w wyniku tego, że żadna ze stron nie może użyć swojej broni ostatecznej (wyrzucenia z funkcji, kwitów do prasy, pozbawienia większości) postanawiamy zawiesić konflikt na zasadach status quo ante.

1. Strona Z zapewni dalszą bezkarność pozostałym stronom, ale zwiększy intensyfikację karności wobec czynników zewnętrznych i rozpocznie poważne w tym zakresie działania. Zapewni również większość do dalszego przejmowania wszystkiego.
2. Strona K zapewni, że strony Z nie wyrzuci, ale jednocześnie ma prawo ją wyrzucić przy najmniejszej próbie braku realizacji pkt. 1 i będzie ją w tym zakresie stale kontrolować.
3. Strona G nie będzie się już więcej wymądrzać i wkurzać wszystkich swoimi rzekomo podyktowanymi etyką wątpliwościami tylko będzie karnym członkiem koalicji.
4. Umowa jest tajna, a ludziom mówimy, że ustaliliśmy program.
5. Załącznik nr. 1 do umowy określi stanowiska w spółkach Skarbu Państwu obsadzone przez poszczególnych koalicjantów w propozycji 75% K, 15% Z, 10% G.
6. Załącznik nr.2 określi pieniądze z budżetu państwa przelewane na podmioty związane z poszczególnymi koalicjantami w opisanej wyżej proporcji.
7. Załącznik nr. 3 określi czas antenowy dla poszczególnych koalicjantów.
8. Załącznik nr. 4 określi stopień pokrewieństwa osób związanych z posłami i senatorami poszczególnych koalicjantów, którym przysługuje prawo do pracy w spółkach lub agencjach rządowych.”

https://www.facebook.com/215392231834473/posts/4688068094566842?sfns=mo

źródło: Facebook

Poprzedni artykułPolskie MSZ udaje, że nie wie, o co chodzi. Kuriozalna odpowiedź na list otwarty 50 ambasadorów
Następny artykułWojciech Mann krótko o Zjednoczonej Prawicy: Niech już zniknie ze świata polityki