Jeśli ktokolwiek myślał, że PiS potrafi czymś zarządzać, to raczej się mylił. Wiceminister Zbigniew Grygrals wygłosił serię pustych słów na temat energetyki wiatrowej a potem w dyskusji na twitterze przyznał, że PiS nie potrafi zarządzać w Polsce energią. Powiedział bowiem „Musimy się nauczyć mądrze gospodarować energią”. Na to panie wiceministrze mieliście pięć lat.

Jeśli rząd nie potrafił w ciągu pięciu lat mądrze zarządzać energią i dzisiaj opowiada bajki o energetyce wiatrowej na morzu, która będzie powstawać 10-20 lat albo i wcale, to naprawdę trudno się spodziewać by coś robił mądrze. Gryglas dodał jeszcze bajki o wodorze, który dzisiaj jest w Polsce modnym tematem badawczym, ale z całą pewnością nie jesteśmy w stanie jeszcze go ani tanio produkować ani wykorzystywać przemysłowo.

Reklamy

Nie ma bowiem ani miliona samochodów elektrycznych ani nawet ani jednego polskiego auta wodorowego. Nie ma urządzeń ani rozwiązań, które pozwolą wykorzystać masowo wodór w produkcji energii.

Wiceminister Grygrlas udowodnił, że PiS nie ma pojęcia o energetyce. Smutne to i przerażające. Innymi słowy mówiąc: prąd zdrożeje.

Poprzedni artykułGrzegorz Braun apeluje o ochronę Szumowskiego. „Chcemy zobaczyć go żywego i zdrowego – przed sądem”
Następny artykułNepotyzm w NIK. Syn Banasia rządzi, jakby był u siebie