02 grudnia 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaOpiniePolityka krajowaRadek Sikorski nie chce płacić abonamentu RTV. Powołał się na "klauzulę sumienia"

Radek Sikorski nie chce płacić abonamentu RTV. Powołał się na „klauzulę sumienia”

TVPiS chce od Polaków pieniędzy za swoje szambo

Reklamy

Europoseł PO Radosław Sikorski poinformował, że nie zamierza zapłacić zaległości z tytułu abonamentu RTV. Nie będzie również płacił go na bieżąco, gdyż „nie pozwala mu na to klauzula sumienia”. „To mój sprzeciw obywatelski” – tłumaczył.

Sikorski dostał wezwanie do uiszczenia niemal 900 zł z tytuł zaległego, niezapłaconego abonamentu RTV. Polityk zapewnia, że zaległości nie zapłaci, o czym poinformował w mediach społecznościowych.

„Nie mogę zapłacić za korzystanie z mediów, których nie słucham ani nie oglądam, gdyż nie pozwala mi na to klauzula sumienia. (…) Dawne media publiczne zostały zawłaszczone przez klakierów jednej partii politycznej i służą utrzymaniu tej partii przy władzy, a nie misji, do której zostały powołane. Polski Radio i Telewizja są dziś rozsiewnikami radykalizmu, antysemityzmu, ataków personalnych na opozycję, teorii spiskowych oraz zwykłych bredni” – ocenia Sikorski i powołuje się na opinię zawartą w raporcie OBWE.

Polityk poprosił także kierowniczkę wydziału abonamentowego o uwzględnienie, że „jako podatnik i tak już przymusowo finansuje TVPiS poprzez dotację budżetową, która została przeznaczona na tę tubę propagandową rządu zamiast na służbę zdrowia u progu pandemii”.

Źródło: onet.pl, Wirtualnemedia.pl, Twitter

Musisz o tym wiedzieć!