Kaleta nie dał rady Czarzastemu

O wypowiedzi ambasador USA Georgette Mosbacher w sprawie listu ambasadorów dyskutowali w “Kropce nad i” w TVN24 przewodniczący SLD, wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty oraz wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta (Solidarna Polska).

Reklamy

Kaleta twierdził uporczywie, że “ideologia LGBT, jako tożsama z ideologią gender polega na tym, żeby poprzez dekonstrukcję płciowości człowieka i spowodowanie, że oderwiemy płciowość człowieka od natury ludzkiej, od różnic biologicznych, a tylko na podstawie konstruktów myślowych dojdzie do dekonstrukcji rodziny”. – To jest ideologia, która ma postulaty ideologiczne, polityczne, a nie naukowe – wskazywał.

Włodzimierz Czarzasty, jak zwykle zresztą, przekonywał rozmówcę o jego omylności. – Pani Mosbacher podpisała z innymi ambasadorami list, który was bardzo boli – zwrócił się do Kalety. – Ten list mówi o rzeczach uniwersalnych, oni mówią do rządu PiS-u tak: – prawa człowieka są uniwersalne i wszystkie osoby LGBT mają prawo w pełni z nich korzystać i że jest to kwestia, którą wszyscy powinniśmy wspierać – kontynuował.

– Przystąpiliśmy do Unii Europejskiej nie tylko dla kasy, nie tylko dla hajsu, tylko przystąpiliśmy, bo Unia Europejska to jest system wartości, cywilizacji, również wartości chrześcijańskiej – zwracał uwagę wicemarszałek Sejmu.

Źródło: tvn24.pl

Poprzedni artykułPrzemysław Czarnek ostro atakuje ambasador USA w Warszawie. Tylko za to, że upomniała się o prawa mniejszości
Następny artykułRadosław Sikorski ostro o przyszłym szefie resortu nauki: To homofob, nieuk i cham